• Archive
  • Contact
توضیحات :
سیاسی اجتماعی
نویسنده : عزیز حسنی

تاریخ ارسال مطلب : پنج‌شنبه 16 آبان 1392 - 12:39 | نسخه چاپی

به گزارش سایت خبری هم آوا نیوز، انتشار خبر مخالفت نمایندگان جنوب استان با گزینه محمدامین رضازاده که به نقل از نادر قاضی پور در برخی از رسانه ها منتشر شده بود، واکنش برخی از نمایندگان کرد استان را به دنبال داشت.


عابد فتاحی در مصاحبه با هم آوا، با رد مخالفت با گزینه محمدامین رضازاده گفت: نمایندگان کرد استان آذربایجان غربی در مجلس شواری اسلامی به همراه دیگر نمایندگان استان، لیستی از گزینه های پیشنهادی استانداری که نام محمدامین رضازاده نیز در آن آمده بود را امضاء و تقدیم وزارت کشور کردند و همچنان نیز از این لیست حمایت می کنند. 

وی در ادامه افزود: نمایندگان کرد استان آذربایجان غربی از استانداری حمایت می کنند که به دنبال امنیت، پیشرفت و اعتلای استان باشد و ما مخالف یک استاندار جناحی یا قومی هستیم. 

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر انتخاب یک استاندار مستقل، گفت: استاندار نباید توسط یک نماینده یا یک فرد انتخاب و به استان تحمیل و از آنها دستور بگیرد، بلکه باید در انتخاب استاندار، نظر اکثریت نمایندگان و جناح ها مد نظر قرار گیرد.

فتاحی با اشاره به اینکه استاندار نباید با لابی برخی از نمایندگان انتخاب شود، افزود: استاندار متعلق به مردم استان، نظام و کشور اسلامی ایران است و اگر استاندار براساس لابی ها انتخاب شود، من حتماً به وزیر کشور تذکر خواهم داد. 

وی در ادامه گفت: وزارت کشور باید استاندار را انتخاب کند و نباید وارد بازی برخی از نمایندگان و یا افراد شود؛ امری که دلیل اصلی تاخیر انتخاب استاندار آذربایجان غربی می باشد. 

نماینده مردم ارومیه با اشاره به اینکه آذربایجان غربی مکان مقدسی است، افزود: استاندار منتخب باید از تمامی ظرفیت های استان استفاده کند و روابط حسنه ای با کشورهای همسایه داشته باشد. همچنین فضا را برای پیشرفت و اشتغال جوانان و جلوگیری از گسترش قاچاق در استان فراهم نماید.

عابد فتاحی در پایان افزود: ضمن احترام به تک تک نمایندگان استان، باید بگویم که منافع ملی و استانی ما بر منافع فردی و جناحی ارجحیت دارد و باز هم تاکید می کنم که نمایندگان کرد استان فقط به فکر منافع استان هستند و مخالفتی با گزینه های مطلوب استان ندارند.